Na początek strony

Karboksyterapia - Carboxytherapy™ Dual MC2

Medyczne urządzenie do karboksyterapii. Jedyna oryginalna technologia.

CARBOXYTHERAPY™ DUAL MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej.

CARBOXYTHERAPY™ pozwala na wykonywanie zabiegów karboksyterapii w trybie automatycznym lub manualnym, mezoterapii igłowej, mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, iniekcji wypełniaczy oraz terapii łączonych karboksyterapii z iniekcjami.

Możliwości zastosowania karboksyterapii
Skuteczność potwierdzona dziesiątkami badań naukowych

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPY™ Dual MC2 wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%.

karboksyterapia efekty

W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.

Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY™ Dual MC2 wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

Obszary terapeutyczne
Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu

CARBOXYTHERAPY™ wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I - IV). Osiągane efekty są spektakularne.

Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ Dual MC2 jako jedyne na rynku umożliwia jednoczesne podanie medycznego CO2 i osocza bogatopłytkowego, co zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%.

Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

Tkanka tłuszczowa

Tkanka tłuszczowa

Carboxytherapy™ TM doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację ułatwiają dostosowane programy zabiegowe.

Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Rozstępy

Rozstępy

Urządzenie CARBOXYTHERAPY™ pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów.

W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami

Zabiegi CARBOXYTHERAPY™ są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.

W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Zmarszczki

Zmarszczki

Urządzenie Carboxytherapy™ Dual MC2 umożliwia manulalne lub automatyczne przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu na obszary. Dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%

Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

Teleangiektazje

Teleangiektazje

Kluczowym efektem działania Carboxytherapy™ jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.

Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

Łuszczyca

Łuszczyca

Carboxytherapy™ pozwala na podanie odpowiedniej dawki podgrzanego medycznego CO2 na ściśle określoną głębokość zapewniając wysokie bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.

W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

Najczęstsze pytania
Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na iniekcji cienką igłą medycznego dwutlenku węgla śródskórnie bądź podskórnie, w celu pobudzenia mikrokrążenia i zastymulowania metabolizmu komórkowego.

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku karboksyterapii pojęcie ”ból” jest pojęciem względnym. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, a odczucie dyskomfortu zależy od indywidualnego progu bólowego danej osoby. Podczas zabiegu zwykle odczuwa się pieczenie, rozpieranie, czy też ciepło związane z samą specyfiką wprowadzanego gazu, przy czym odczucia te są zminimalizowane przez optymalne podgrzanie gazu. Duże znaczenie ma też miejsce wykonywania zabiegu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w oparciu o urządzenie medyczne, posiadające wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa (tu można podać jakie). Karboksyterapia jest specjalistycznym zabiegiem medycznym, szeroko przebadanym pod kątem efektów terapeutycznych, mechanizmów działania, objawów niepożądanych. Tym samym terapię dwutlenkiem węgla cechuje duży profil bezpieczeństwa i wysoka skuteczność terapeutyczna. Karboksyterapia stanowi obecnie przełomowy zabieg w medycynie estetycznej oraz kosmetologii ze względu na swoją skuteczność i fizjologiczny mechanizm działania. Dzięki temu wykorzystywanym jest zarówno w celach leczniczych jak i estetycznych.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg iniekcji dwutlenku węgla jest zabiegiem krótkim, co stanowi dużą zaletę dla pacjentów ceniących swój czas. Czas zabiegu uzależniony jest od okolicy i tym samym od ilości wprowadzanego gazu. Wykonanie zabiegu wraz z przygotowaniem do niego pacjenta zwykle mieści się w granicach od 15 minut (oczy) do 1 godziny (ciało).

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Zabieg nie wymaga szczególnego okresu rekonwalescencji. Pacjent zaraz po wyjściu z gabinetu może powrócić do normalnego trybu życia.

Czy kwalifikacja pacjenta do zabiegu wymaga wcześniejszych badań?

Ze względu na bezpieczeństwo metody, po wykluczeniu przeciwwskazań można przystąpić do wykonania zabiegu.

Jakie są skutki uboczne zabiegu?

Według aktualnego stanu wiedzy, nie ma doniesień informujących o wystąpieniu poważnych działań niepożądanych po wykonaniu zabiegu karboksyterapii. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Pojawiające się ewentualne efekty uboczne są zazwyczaj przejściowe. Po zabiegu na ciało pojawia się efekt „trzeszczenia” związany z depozytem gazu (wyczuwalne bąble gazu), który może utrzymywać się 1-2 dni, rumień i obrzęk zwykle zanika po ok. 15 minutach. W pojedynczych przypadkach, najprawdodpodobniej związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem systemu limfatycznego, zaobserwowano utrzymujący się obrzęk powyżej 12 godzin, ustępujący jednak w przeciągu kilku dni.

Ile zabiegów jest potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu?

Ilość zabiegów w serii uzależniona jest od wskazania, przykładowo w celach rewitalizacji zaleca się od 6-8 zabiegów, natomiast w celu redukcji tkani tłuszczowej od 15-20 zabiegów. W zabiegach karboksyterapii bardzo ważna jest systematyczność, tym samym zabiegi muszą być wykonywane w równych odstępach czasu w zależności od wskazania. Takie postępowanie jest gwarancją sukcesu terapii.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Zwykle po wykonaniu serii zabiegów zaleca się wykonanie serii przypominającej 6-12 miesięcy po zakończeniu kuracji. Można też (szczególnie w odniesieniu do zabiegów rewitalizujących) zalecić wykonanie zabiegu podtrzymującego uzyskane efekty raz na 4-6 tygodnie. W przypadku takich zmian jak blizny/rozstępy uzyskane rezultaty utrzymują się trwale bez konieczności powtarzania zabiegów, jeśli tylko nie występują czynniki predysponujące do ich wystąpienia (np. ciąża, zaburzenia gospodarki hormonalnej, uraz )

Czy po zabiegu można nakładać makijaż?

Po zabiegach na twarz nakładany jest mineralny pigment, a do codziennego makijażu można powrócić po ok. 12 godzinach.

Czy choroba Hashimoto jest przeciwwskazaniem do zabiegów karboksyterapii?

W przebiegu tego zaburzenia możemy mieć do czynienia z podwyższonym mianem przeciwciał skierowanych przeciwko gruczołowi tarczowemu. Stan ten nie musi jednak występować u każdego pacjenta z zdiagnozowaną chorobą Hashimoto. Choroby o podłożu autoimmunologicznym są przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak głównie w przypadku gdy dotyczy to reakcji ogólnoustrojowych, tym samym pacjent z chorobą Hashimoto może poddać się zabiegowi karboksyterapii. Jeśli u takiej osoby występuje wyraźnie zaznaczone wole, omiajmy obszar szyi, a w przypadku potwierdzenia klinicznej niedoczynności tarczycy należy pamiętać o tym , że zabieg może nasilać powstające obrzęki. W takim przypadku zaleca się kontakt z lekarzem prowadzącym.

Ulthera HiFu    Liposonix HiFu Solta Medica    Coolsculpting Zeltiq Kriopoliza
Icoone        Lumenis LightSheer    Long Time Liner

Carbolift        Karboksyterapia - Carboxytherapy Dual MC2™          Endermologie LPG

Bioevolution Mesoterapia        Bioevolution Mesoterapia        RevitaLash        MediRaty