Na początek strony

 

Cała prawda o makijażu permanentnym

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące makijażu permanentnego. Odpowiedzi udziela Magda Bogulak - prekursor makijażu permanentnego w Polsce, Licencjonowany trener i szkoleniowiec metody Long Time Liner w Polsce oraz właścicielka jedynego w Polsce Centrum Makijażu Permanentnego i Centrum Szkoleniowego w Warszawie.

 

Pigmentacja estetyczna okolic oczu - Zawsze wyraziste spojrzenie

Jeżeli nie wyobrażasz sobie makijażu bez kreski na górnej i dolnej powiece, powinnaś pomyśleć o posiadaniu jej na stałe. Zaoszczędzisz na czasie w codziennym makijażu i zyskasz idealny rysunek, którego nie sposób wykonać samodzielnie. Ale przede wszystkim Twoje oczy będą wyglądać pięknie w sytuacjach, które nie sprzyjają posiadaniu makijażu, na przykład na basenie czy w łóżku.

Kolorowanie górnej i dolnej krawędzi powieki podkreśla wyrazistość oczu. Możesz wybrać między delikatną kreską, dzięki której rzęsy wydają się bardziej gęste i kreską grubszą, dekoracyjną, jeżeli jesteś przyzwyczajona do mocniejszego makijażu oczu. Makijaż permanentny oczu to zabieg wręcz wymarzony dla Pań noszących okulary, dla których precyzyjny, samodzielny makijaż oczu jest trudny do wykonania.

 

Pigmentacja estetyczna ust - Idealny kształt i piękny kolor na stałe

Twoje usta mogą wyglądać pięknie przez całą dobę, bez konieczności poprawiania makijażu po jedzeniu, sporcie czy pocałunku. Zapomnij o konturówce i kolorowych szminkach! Dobierzemy dla Ciebie kolor, w którym będziesz wyglądać najlepiej. Odświeżysz go jednym pociągnięciem błyszczyka nawet nie patrząc w lustro.

Korzystając z oferty makijażu permanentnego w Centrum Makijażu możesz podkreślić kontur swoich ust wyrównując niedoskonałości w ich naturalnym kształcie. Kolor pigmentu dobierzemy do naturalnej barwy Twoich warg i Twojego typu urody. Polecamy również naszą ekskluzywną specjalność, jaką jest pełne cieniowanie ust. Dysponujemy bogatą paletą barw umożliwiającą wykonanie makijażu naturalnymi bądź aktualnie najmodniejszymi kolorami. Modny liplight poprzez dołożenie jasnego pigmentu uwydatni serduszko ust oraz zniweluje drobne zmarszczki wokół nich.

 

Pigmentacja estetyczna brwi - Kształt o jakim marzyłaś

Odpowiedni kształt brwi potrafi dodać twarzy wiele uroku. Rzadko jednak można go osiągnąć wyłącznie depilacją, szczególnie kiedy wykonujesz ją samodzielnie. Wiesz dobrze, jak łatwo popełnić tu brzemienny w skutki błąd. Mając trwale zarysowany kształt najbardziej pasujący do Twojego typu urody, Twoje brwi zawsze będą wyglądać dobrze, a Tobie łatwiej będzie usuwać włoski znajdujące się poza jego obrębem.

Idealny kształt i układ brwi to rzadkość. Często brwi rosną nieregularnie, a ich stałe regulowanie osłabia włoski, które stają się rzadsze i jaśniejsze. Farbowanie daje krótkotrwały efekt, gdyż włoski brwi żyją tylko cztery tygodnie. Ponadto często w łuku brwiowym zdarzają się przerwy, na których przestały odrastać. W takich przypadkach Conture® Make-up jest po prostu niezastąpiony. Brwi obrysowuje się przy użyciu kredki o indywidualnie dobranym kolorze. Po uzgodnieniu obrysu z klientem wprowadza się pigment za pomocą urządzenia Long Time Liner®.Dzięki precyzyjnemu pigmentowaniu tą uznaną na świecie metodą uzyskujemy nadzwyczaj naturalny efekt.Licencja I Linergist Long Time Liner

 
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Po miesiącu
Oczy - zbliżenie
Usta - zbliżenie
 
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Przed zabiegiem
Po zabiegu
Po miesiącu
Mikropigmentacja Medyczna

Możliwości medyczno-estetycznego wykorzystania mikropigmentacji:

 • Odtworzenie brodawki sutkowej

  • Dzięki pigmentacji medycznej można wizualnie odtworzyć brodawkę sutkową u osób które zostały jej pozbawione lub wzmocnić jej kolor poprzez dobór pigmentu o odpowiednio dobranym odcieniu, a także powiększyć lub pomniejszyć kształt i kolor brodawek istniejących.
 • Odtworzenie włosa

  • Możliwość wizualnego odtworzenia włosa na twarzy i głowie (w przypadku łysienia plackowatego), na głowie (w przypadku ich miejscowego braku naprzykład z powodu blizn lub przerzedzenia włosów)
 • Odtworzenie ust po operacji rozczepu wargi (zajęcza warga)

  • Usta po takim zabiegu często są zdeformowane oraz widoczna jest blizna, co można skorygować poprzez nadanie odpowiedzniego kształtu i koloru.
 • Kamuflowanie blizn i naczyniaków

  • Mikropigmentacja medyczna pozwala na zakamuflowanie blizn jaknajbardziej zbliżonym kolorem do koloru ciała oraz niektórych rozlanych naczyniaków które są widoczne jako rozlane plamy (aby uniknąć operacji usunięcia).
Pigmenty

Firma Long-Time-Liner® zbiera doświadczenie w produkcji pigmentów do makijażu permanentnego od lat  osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Farby pigmentacyjne oferowane do metody Conture® Make up produkowane są w warunkach sterylnych we własnym laboratorium firmy LONG-TIME-LINER® w Monachium.

Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniaja standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

Zastosowane materiały odpowiadają całkowicie rozporządzeniom kosmetologicznym. Długoletnie doświadczenie firmy Long Time Liner® Make up GmbH nie odnotowało żądnych negatywnych zjawisk, ani podrażnień bądź nieprzyjemnych reakcji na skórze.

Usta

Amaryllis
Colorado
Magnolia
Peach
Sable
Salmon
Strawberry
Terra
Copper
Fox
Light Cherry
Raspberry
Red Brown
Red Rose
Sierra
Soft Bronze
Soft Red
Terracotta Dark
Terracotta Light
Wild Rose

Brwi

Chocolate
Coffee
Dune
Hazelnut
Lava Light
Olive
Taupe
Tobacco

Oczy

Brazil
Kajal

Pigmenty Conture® 2000 wykorzystywane są w zakresie medycznej pigmentacji.
Zastosowane farby to sterylne, antybakteryjne, nieorganiczne pigmenty (żelazo i tlenki tytanu) pochodzenia mineralnego, uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego.

Aby sprostać standardowi wymogów firma Long Time Liner® spełniła następujące wymagania:
- status mikrobiologiczny
- bezpieczeństwo sterylności poprzez promieniowanie Gamma
- opakowanie sterylne
- sterylne farby pigmentacyjne

Farby pigmentacyjne Conture®  2000 pod względem alergologicznym i toksykologicznym nie budzą żądnych zastrzeżeń i klasyfikują się jako A 0, spełniają wytyczne standardu pigmentacji medycznej czyli mogą być stosowane do pigmentacji rekonwalescencyjnej, kamuflażowej i pigmentacji odnawialnej.

Farby Long Time Liner® nie zawierają gliceryny.

Jasne odcienie tworzone są z użyciem dwutlenku tytanu , ciemne zaś otrzymywane są z tlenków żelaza. Mieszając te składniki w odpowiednich proporcjach osiągane jest pełne spektrum barw – od czarnego przez brąz  do czerwonego i ochry. Jasne odcienie zawierają więcej dwutlenku tytanu. Obydwa związki są bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych.

Sprzęt

Głównym zadaniem urządzenia Long-Time-Liner® jest zapewnienie Linergistce odpowiednich warunków do pracy i maksymalnego poziomu precyzji.

Pozwala ono także na pełne odprężenie się klientkom, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów.

W tym celu firma Long-Time-Liner już od 20 lat, czyli od momentu założenia, cały czas opracowuje i usprawnia technologię makijażu permanentnego.

Sprzęt do makijażu permanentnego Long-Time-Liner

Technologia Long-Time-Liner oparta jest na sterowniku i poręcznym urządzeniu do pigmentowania [linerze]. Wierzymy, że Conture® Liner Duo stanowi ultranowoczesne i niedoścignione urządzenie do wykonywania permanentnego makijażu, podobnie jak wszystkie nasze wcześniejszego urządzenia.

Stałe i nieprzerwane dążenie do innowacyjności zostało nagrodzone licznymi wyróżnieniami, w tym nagrodą Readers' Choice Award 2009/2010 w kategorii makijażu permanentnego.

Precyzyjne linie

Poręczne urządzenie do pigmentacji działa jak nowoczesne pióro atramentowe - zamiast wykorzystywania kropli atramentu na skórze Linergistka napełnia specjalny pojemnik urządzenia wybranym kolorem, a następnie przeprowadza zabieg z wykorzystaniem specjalnej igły, do której na bieżąco dostarczany jest barwnik.

Pośród licznych zalet tej technologii Linergistka może przez cały czas kontrolować obszar skóry, na którym przeprowadzany jest zabieg, co oznacza, że barwnik może być stosowany z niespotykaną jak dotąd precyzją. Ponieważ urządzenie wykorzystuje bardzo cienką igłę, nieograniczony podgląd jest warunkiem koniecznym dla zapewnienia osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Fakt, że barwnik przekazywany jest bezpośrednio z urządzenia oznacza również, iż przez cały czas trwania zabiegu kolor zachowuje idealną czystość. Taka sytuacja nie jest możliwa w przypadku pracy z kroplami atramentu, kiedy to igła, która na przemian wchodzi w skórę, a następnie jest z niej wyjmowana powoduje, że pojemnik z atramentem szybko ulega zanieczyszczeniu.

Prędkość i głębokość

Linergistka ma pełną kontrolę nad dwoma, niezwykle ważnymi aspektami obsługi urządzenia. Z jednej strony jest w stanie dostosowywać prędkość igły, ustawiając ją na poziomie od 55 do 70 ruchów na sekundę. Badania i wiele lat doświadczenia firmy Long-Time-Liner pokazują, że częstotliwości poza zakresem określonym powyżej prowadzą do utraty precyzji, a tym samym gorszych wyników końcowych.

Z drugiej strony, specjalistka może kontrolować odległość igły od urządzenia, co stanowi wyjątkową innowację systemu. Ma to bezpośredni wpływ na ilość barwnika pobieranego z urządzenia, czyli na przepływ koloru. Możliwość kontroli tych dwóch aspektów nie tylko sprawia, że nasze urządzenie jest zdecydowanie bardziej praktyczne, ale także daje Linergistce pewność, że efekt prowadzonych czynności będzie odpowiadał wymaganiom, a klientka będzie w pełni zadowolona z końcowego rezultatu.

Idealny poziom kontroli

Urządzenie do pigmentowania jest podłączone i zarządzane przez kontroler. W ten sposób Linergistka może wybrać pomiędzy czterema ustawieniami, które zostały fabrycznie zaprogramowane dla typowych sposobów pracy. Istnieje także możliwość zmienienia ustawień ręcznie, aby zapewnić idealny poziom kontroli. Ze względu na fakt, że Long-Time-Liner cały czas rozwija i publikuje nowe kody programowe, oprogramowanie sterownika zawsze jest w pełni zaktualizowane.

Dostępne ustawienia:

- Rekonwalescencja - medyczne i kosmetyczne przywracanie konturu dolnej i górnej wargi oraz sutków
- Kamuflaż - pigmentacja kamuflująca i cieniowanie
- Zagęszczanie rzęs - powiększanie rzęs i linii oczu
- Włoski brwi - rysowanie włosów (np.: po zabiegu chemoterapii) oraz zastępowanie brwi

Po wybraniu ustawień Linergistka może dostosować długość igły, jak również jej prędkość (czyli częstotliwość ruchów), tak aby w pełni odpowiadały one wymaganiom klientki określonym przed rozpoczęciem sesji zabiegowej. Pozwala to osiągnąć optymalne rezultaty, które często przewyższają oczekiwania klientek. Jednak ustawienia mogą być także wybrane bez wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji. Fabrycznie zaprogramowane ustawienia zostały opracowane na bazie doświadczenia i odpowiadają najczęściej wymaganym i wybieranym wartościom.

Cicha praca

Ze względu na fakt, że urządzenie do pigmentacji Long-Time-Liner® napędzane jest magnesem, a nie tradycyjnym silnikiem, jego praca jest niezwykle cicha. Dzięki temu Linergistka może skupić się na odpowiednim wykonywaniu zabiegu, co pozwala także na odprężenie się klientek.

Chirurgiczna stal nierdzewna Long-Time-Liner

Komponenty zastosowane w urządzeniu są produkowane z chirurgicznej stali nierdzewnej. Oznacza to, że można je bez problemów sterylizować i używać wiele razy.

Wyprodukowano w Niemczech

Niemiecki przemysł medyczno-technologiczny jest zaliczany do najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych na całym świecie. Niemcy są także największym w Europie rynkiem urządzeń medycznych. Firma Long-Time-Liner® jest tym samym niezmiernie dumna z faktu, że ich urządzenia medyczne zostały "Wyprodukowane w Niemczech"

Gwarancja jakości

Urządzenia Long-Time-Liner posiadają niemiecki certyfikat MPG 93/42 EWG poświadczający,  iż zainstalowane i użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, nie stanowią zagrożenia dla użytkownika, klienta, jak i osób trzecich.  Produkcja urządzenia odbywa się w Niemczech zgodnie ze standardami  jakości ISO 13485:2003 oraz DIN EN ISO 13485:2007 [na początku procesu nadzorowania zgodności firma Long-Time-Liner® Conture® Make-up GmbH otrzymała po raz pierwszy w roku 2000 certyfikat zgodności DIN EN ISO 9001 i EN 46000 od akredytowanej jednostki certyfikującej. Od tego czasu certyfikacja jest powtarzana corocznie i odnawiana w odniesieniu do aktualnie obowiązujących norm.].

Pielęgnacja

USTA

Przed zabiegiem

Przez 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu (Również przy korekcie!) należy obowiązkowo, 2 razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN 800. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.

Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Jeżeli kształt ust miałby być zmieniony, na przykład powiększony lub też wykonywany miałby być efekt liplight, należy szczególnie zadbać o skórę wokół ust. Polecamy wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatnych peelingów. Dzięki nim skóra stanie się wygładzona i nawilżona. Tak przygotowana lepiej wchłonie pigment i pozwoli nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta będę bardziej wyraziste, o ładniejszym i dłużej utrzymującym się kolorze.

Po zabiegiem

Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu bardzo delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć,  trzeć,  dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E LTL wzmacniającego ochronę skóry. Po pewnym czasie można stosować Shea Lip Balm LTL. Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane specjalnym Lippen Tonik LTL (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji).

KRESKI

Przed zabiegiem

Zanim wykonasz makijaż permanentny oczu zadbaj o to, aby skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin ziołowe tabletki z wyciągiem z nasion kasztanowca. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte. Jeżeli farbujesz rzęsy henną, makijaż permanentny wykonaj kilka dni po farbowaniu.

Po zabiegiem

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przez kilka dni po zabiegu miejsca pigmentowane należy traktować ze szczególną delikatnością. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Nie należy stosować cieni i maskary do rzęs.Polecony przez linergistkę krem trzeba wklepywać w odległości 0,5–1cm od kresek.

BRWI

Przed zabiegiem

Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Po zabiegiem

Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni kolor brwi zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E LTL wzmacniającego ochronę skóry.

PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI:

Przez 14 dni po zabiegu: nie trzeć, nie moczyć skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie myć mydłem ani innymi kosmetykami. Nie korzystać z sauny, solarium, besenu. Nie wskazane jest malowanie miejsc pigmentowanych oraz nakładanie maskary. Korzystac tylko i wyłącznie z kosmetyków i maści proponowanych przez linergistkę.

PO ZAGOJENIU:

Nie dopuszczać do wysuszenia oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry, w trakcie opalania chronić miejsca po pigmentacji wysokim filtrem. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego

Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Cennik

Makijaż permanentny brwi

 
Brwi metodą cieniowania
– 1000 zł
Brwi metodą włoskową
– 1100 zł

Makijaż permanentny ust

 
Usta kontur
– 700 zł
Usta kontur z cieniowaniem
– 1000 zł
Usta kontur z wypełnieniem
– 1200 zł
Lip Light rozświetlenie ponad konturem ust
– 200 zł

Makijaż permanentny oczu

 
Kreski na powiece górnej – zagęszczenie linii rzęs
– 600 zł
Kreski na powiece górnej – dekoracyjne
– 800 zł
Kreski na powiece dolnej
– 450 zł

Odświeżenie makijażu

 
Do 1 roku
– 1/3 aktualnej ceny
Do 2 lat
– 1/2 aktualnej ceny
Do 3 lat
– 2/3 aktualnej ceny

Korekta nieudanego makijażu permanentnego

 
Korekta nieudanego makijażu zrobionego w innym gabinecie
– 100% ceny nowego makijażu + od 10 do 40% korekta
Ulthera HiFu    Liposonix HiFu Solta Medica    Coolsculpting Zeltiq Kriopoliza
Icoone        Lumenis LightSheer    Long Time Liner

Carbolift        Karboksyterapia - Carboxytherapy Dual MC2™          Endermologie LPG

Bioevolution Mesoterapia        Bioevolution Mesoterapia        RevitaLash        MediRaty